Trendy temat, czyli 5 pytań do rekruterów

Karolina Zdunowska

Autor tekstu
Karolina Zdunowska
Editor
Na stronie KarierawFinansach.pl od kilku lat pytamy pracodawców o to, jak przebiega proces rekrutacji w ich firmach.

Szukanie pracy w XXI wieku przypomina do złudzeń zakup lodówki przez internet. Nie dość, że możemy znaleźć sporo ofert, to jeszcze przy wielu z nich znajdują się opinie. Ochy i achy, tudzież (częściej!) gorzkie słowa, zakończone krótkim: „Odradzam”. Biedny współczesny pracodawca nie ma nawet szansy na obronę. Opinię zhańbioną kilkoma zdaniami anonimowego autora trudno odbudować. Przynajmniej w oczach tych, którzy to, co w internecie, biorą za pewnik. I nie dopuszczają myśli, że w rzeczywistości może być zupełnie inaczej.

Dlatego postanowiliśmy dopuścić do głosu pracodawców – rekruterów – i dać im szansę na przekazanie faktów i tym samym obalenie mitów dotyczących rekrutacji w ich firmach. Chcielibyśmy, by cykl artykułów redakcyjnych „Trendy” był także deską ratunku dla tych, którzy wysyłają CV i nie otrzymują odpowiedzi. Naszym celem jest, by czytelnicy wyciągnęli z tych rozmów jak najwięcej przydatnych wiadomości. Wszak to właśnie ci, którzy codziennie przeglądają CV i zadają pytania na rozmowach kwalifikacyjnych, najlepiej wiedzą, co tak naprawdę liczy się na poszczególnych etapach rekrutacji.  

Cykl „Trendy” realizujemy z powodzeniem już od 2016 roku. W zeszłorocznej edycji, 2018, udział wzięło 21 pracodawców, którzy w sumie odpowiedzieli na 126 pytań. Tyle statystyki. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mamy chrapkę na odkrycie kulis rekrutacji w jeszcze większej liczbie firm, i co za tym idzie – na zdobycie jeszcze większej liczby praktycznych wskazówek, które pozwolą uczynić z naszych czytelników istnych superbohaterów rekrutacji! Względem zeszłorocznej edycji zmieniła się też nieco formuła cyklu – każdy z rekruterów odpowie tylko na 5 pytań. Będą to jednak takie pytania, które najczęściej zadają kandydaci.

Pierwsze wiadomości do dyrektorów działów HR już wylądowały w ich skrzynkach pocztowych. Niektóre spotkały się z ich natychmiastową (pozytywną!) odpowiedzią. Dlatego to, kiedy pojawią się na stronie jest już tylko kwestią czasu.
Cierpliwie czekam.

 

Poleć nas

Logo MBE Polecamy

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, wypełnij poniższy formularz.