„Kariera w Finansach i Bankowości” – nowy numer już w rękach czytelników

Karolina Zdunowska

Autor tekstu
Karolina Zdunowska
Editor
„Gdy emocje już opadły…” a część przewodników wylądowała na biurkach i półkach naszych czytelników, możemy oficjalnie pochwalić się kolejnym, jedenastym, wydaniem naszego przewodnika.

W najnowszym numerze magazynu staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest profesjonalista w finansach. Czy to nienagannie ubrany rekin biznesu, a może szara myszka zaangażowana w obowiązki służbowe? Jak zbudować profesjonalny wizerunek? Jakie umiejętności liczą się dziś, a jakie będą pożądane przez pracodawców za 5 czy 10 lat? Żeby obraz profesjonalizmu w finansach był pełny, przeprowadziliśmy także rozmowę z członkami Polskiego Instytutu Środowiska Pracy, którzy opowiedzieli nam, jak dziś powinno projektować się przestrzeń idealną do pracy dla profesjonalistów i dlaczego większość firm z branży finansowej mieści się w drapaczach chmur.

W numerze można znaleźć również wywiady z osobami, które pracę uczyniły swoją pasją: kobietami w finansach, które łamią stereotypy, przebranżowionymi, czyli osobami, których ścieżka kariery wiodła przez inną branżę, top talentami –pracownikami, którzy ciężką pracą i determinacją szybko osiągali kolejne szczeble w organizacji a także z CEO, który opowiedział nam o swoich wspomnieniach ze studiów i o tym, co pomogło mu osiągnąć tak wysokie stanowisko. 

W tym roku poświęciliśmy trochę miejsca także projektom zrealizowanym przez kilka czołowych organizacji, które zdradziły nam kulisy powstawania swoich flagowych programów czy inicjatyw. Prezentujemy sylwetki osób, których zaangażowanie doprowadziło każdą z tych inicjatyw do szczęśliwego końca, a także poszczególne etapy i kroki milowe w realizacji niektórych pomysłów. Czytelnicy mogą dzięki temu poznać cele i założenia pomysłodawców, a na koniec – efekty pracy oraz sukcesy. 

Tradycyjnie do współpracy przy magazynie zaprosiliśmy ekspertów i młodszych specjalistów z różnych branż, którzy opowiedzieli nam, na czym polega ich praca, dlaczego jest ciekawa i z jakimi wiąże się wyzwaniami. Wisienką na torcie są profile pracodawców, czyli pakiety najważniejszych informacji dotyczących rekrutacji w firmach z sektora BPO/SSC, bankowości i finansów.

Magazyn miał swoją premierę 10 października 2019 r. na Jesiennych Akademickich Targach Pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od tego czasu gościł na kilku innych targach pracy, jest także dystrybuowany na uczelniach, w biurach karier a także można go znaleźć w niektórych salonach Empik.

Artykuły z wersji drukowanej, uzupełnione o rozszerzone wywiady, można przeczytać na stronie: www.karierawfinansach.pl/przewodnik a także w aplikacji mobilnej (dostępnej w AppStore i GooglePlay). Co tydzień we wtorek promujemy jeden tekst z przewodnika na naszym fanpage’u na Facebooku.

Kolejne wydanie... za rok :)

Poleć nas

Logo MBE Polecamy

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, wypełnij poniższy formularz.